Witaj

Nazywam się Agnieszka Maciągiewicz. Jestem dyplomowanym nauczycielem Hatha Jogi. Dzięki regularnej praktyce każdego dnia dowiaduję się czegoś nowego o sobie i życiu. Mam coraz większą świadomość tego kim naprawdę jestem i gdzie chcę zmierzać. To cenna wiedza, która przywraca ład, porządek, równowagę poczucie sensu i szczęścia. Z myślą o tym, żeby zasilać siebie i Ciebie w procesie obserwacji, która jak sprawdziłam, ma moc transformacji, stworzyłam Yogaroom- przestrzeń do bycia blisko siebie i dla siebie.

Moja droga do tu i teraz

W 2002 roku ukończyłam filologię angielską na Uniwersytecie Warszawskim. W tym samym roku wzięłam udział w swoich pierwszych zajęciach jogi. Pamiętam jak bardzo wyczerpana czułam się po pracy w szkole i jak bardzo odprężona wracałam po wieczornych sesjach jogi do domu. Nie miałam wtedy dzisiejszej wiedzy o filozofii jogi, a moja praktyka była bardzo krótka. Jednak intuicyjnie czułam, że właśnie spotkałam swoje przeznaczenie. Od tego czasu regularnie wracała do mnie myśl o uczeniu jogi. Wierzę, że właśnie ta myśl zainicjowała szereg zdarzeń, dzięki którym mogłam nieustannie pogłębiać swoje doświadczenie i rozumienie jogi na macie ale przede wszystkim w codziennych wyzwaniach, które niesie ze sobą życie. Miałam też szczęście spotkać wielu wspaniałych, mądrych i inspirujących ludzi, którzy wspierali mnie w tym rozwoju.

Rozwój i doświadczenie

Wiedza, którą posiadam pochodzi przede wszystkim z doświadczenia i praktyki własnej ale kierunek mojego rozwoju wyznaczały kolejne kursy nauczycielskie. Jestem dyplomowanym nauczycielem Hatha Jogi. Wśród wielu kursów, które ukończyłam za szczególnie cenny uważam dwuletni kurs nauczycielski w metodzie Iyengara, rekomendowany przez Stowarzyszenie Jogi Iyengara w Polsce a prowadzony przez wspaniałe nauczycielki w stopniu senior intermediate Nataszę Moszkowicz i Ewę Wardzałę. Moimi przewodnikami w procesie stawania się nauczycielem jogi są także Leszek Mioduchowski, Lois Stainberg, Gabriela Gubilaro, Carrie Owerko oraz Christiano Pissano.

Przestrzeń bycia działania

W Yogaroom pomagam wracać do równowagi na poziomie energetycznym, fizycznym i psychicznym. Równowaga to stan niezbędny do tego by organizm miał dostęp do samoregulacji i utrzymania dobrego zdrowia. Poprzez świadomy kontakt z ciałem i oddechem w asanach, uczę również jak bezpiecznie odreagowywać negatywne emocje i poszerzać wewnętrzną przestrzeń odczuwania. Wszystko po to abyś mógł/mogła doświadczać siebie w pełni, wychodzić z cienia nieuświadomionych schematów i cieszyć się bardziej intencjonalnym, harmonijnym życiem. Prowadzę regularne zajęcia dedykowane różnym grupom i poziomom zaawansowania, warsztaty tematyczne oraz wydarzenia związane z jogą jak i szeroko pojętym dobrostanem człowieka. Poza matą jestem mamą Huberta i Adasia. Kocham celebrować życie w codziennych czynnościach, podejmować kreatywne działania oraz tworzyć przestrzeń na bycie w uważnej relacji ze sobą i tym co mnie otacza. Jest dla mnie równie ważne, żeby dzielić się tą przestrzenią z innymi ludźmi.